Projekty

Šablony 56 – Jazykový pobyt v Anglii

Díky výzvě MŠMT č. 56 mohla Obchodní akademie realizovat zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky 2. ročníku ve Velké Británii. Projekt je financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Ve dnech 26. 9. – 2. 10. 2015 proběhl jazykově-vzdělávací pobyt v Anglii v rámci projektu Zkvalitňování jazykového vzdělávání. Cílem pobytu se stalo přímořské souměstí Brighton and Hove na jihu Anglie a účastnilo se ho deset studentů z 2. B. V rámci pobytu navštívili přímořská města Brighton and Hove, Portsmouth a Hastings spolu s vyhlídkou na útesy Seven Sisters. Jedno odpoledne strávili ve Windsoru a Etonu, kterým je provázela milá anglická průvodkyně Amanda. Poslední den strávili v Londýně. Součástí bylo i 9 hodin výuky s rodilými mluvčími.

Zájezd do Anglie se mi strašně moc líbil. Myslím, že bylo fajn první den přijet do Brightonu. Bylo to mnohem klidnější a příjemnější, než kdybychom po noci strávené v autobuse přijeli do Londýna. Za celý pobyt jsme si prohlédli spoustu krásných památek, měli možnost fotografovat a také si zakoupit nějaké suvenýry. Hodně mě nadchlo vyučování angličtiny. Nebylo to takové to obyčejné sedění v lavici a psaní poznámek, ale podané formou her, povídání mezi sebou a často jsme se i zasmáli. Hry byly zvolené dobře, zapojili jsme se všichni a myslím, že byl každý spokojený. Hráli jsme většinou po trojicích nebo celá skupina. Zahráli jsme si i hru, jak se u nás říká jméno, město, zvíře, věc. Také jsme předváděli scénky, u kterých jsme se opravdu pobavili. Panovala úžasná atmosféra a určitě si z toho každý něco odnesl. V rodinách také probíhalo vše dobře, každý se nějakým způsobem domluvil a nedošlo k nějakým nepříjemnostem. Z celého zájezdu mě nejvíce potěšil výlet na Seven Sisters, kde byl krásný výhled na moře a pořídili jsme skvělé fotky. Celý zájezd hodnotím velmi kladně. Nebyl to můj první zájezd do Anglie, ale tento mě zaujal nejvíce. Byl pestře zvolený program a také jsme poznali nové lidi, s kterými jsme si to užili. Jsem ráda, že jsem dostala tu možnost se zúčastnit tak skvělé akce a určitě jsem si odvezla jen ty nejlepší zážitky.

Simona Šedivá, Eliška Daňhelková, Bára Slámová a Eliška Papršteinová