Projekty

Zahraniční praxe Erasmus+

Projekty mobility jsou zaměřené na mezinárodní výjezdy zaměstnanců škol a žáků na studium či pracovní stáž. Naši žáci v rámci Akreditace Erasmus+ vyjíždějí pravidelně na krátkodobé dvoutýdenní praxe a dlouhodobé tříměsíční pracovní stáže. V letošním školním roce se uskuteční následující aktivity:

Praxe v Německu

Do partnerské školy v Idaru-Obersteinu vycestuje v letošním školním roce 8 studentů na dva týdny na podzim 2022 a na jaře 2023.

Praxe v Řecku

Letos podruhé vyšleme praktikanty do Řecka, kde sídlí partnerská škola 2nd Vocational High School of Heraklion. S partnerskou školou spolupracujeme od roku 2018 na projektu KA2 a spolupráci jsme tak rozšířili o odborné stáže. Na Krétu se v květnu 2023 vydá 8 studentů.

Praxe v Dublinu

Kvůli brexitu jsme partnerskou organizaci ADC College London vyměnili za ADC Dublin. Praxe v nové destinaci se osvědčily a do Dublinu vyrazí na zkušenou 15 studentů v lednu a květnu 2023.

ErasmusPro

I tříměsíční stáž ErasmusPro se uskuteční v Dublinu, konkrétně v létě 2023.

Praxe německých studentů v Příbrami

Naše škola funguje i jako přijímající organizace, a tak budeme opět hostit studenty z německé partnerské školy BBS Idar-Oberstein, kteří absolvují praxi v příbramských firmách.