Projekty

Projektové setkání v Příbrami – virtuální mobilita

Poslední setkání našeho projektu se s ohledem na korona virová opatření uskutečnilo ve dnech 16. – 18. 6. 2021 bohužel pouze jako virtuální mobilita, které se společně se zahraničními partnery zúčastnila třída 1. C, zde jsou jejich postřehy a zážitky:
 
První projektový den jsme se všichni sešli v učebně č. A209, ve které jsme si zkontrolovali prezentace a pak nás paní učitelka rozdělila na tři skupiny a po skupinkách poslala do jednotlivých učeben. V učebně na nás už čekal předem připravený počítač s kamerou a mikrofonem, které jsme posléze používali celý den na komunikaci se zahraničními žáky. Po úplném připravení prezentací každá škola začala prezentovat o své zemi. Na první řadu přišla prezentace o České republice, poté následovala prezentace o Příbrami a na závěr o naší škole Obchodní akademii a Vyšší odborné škole Příbram. Pořadí prezentací po nás bylo následovné: Španělsko, Řecko, Německo a Francie. Když skončilo prezentování, tak našim skupinkám paní učitelka přidělila zahraniční žáky a společně s nimi jsme dostali za úkol vypracovat únikovou hru, ve které byly různé druhy úkolů od Španělska až po jiné státy. Ke konci vyučovacích hodin jsme se rozloučili se zahraničními studenty a dostali za úkol napsat esej na téma sociální problémy na světě.
 
Druhý den jsme se zase sešli v učebně A209 a opět se dozvěděli, jaké úkoly nám paní učitelka zadá. Prvním úkolem bylo odpovědět na otázky zadané v úkolu Covid & Stress. Po zodpovězení otázek si nás převzala paní učitelka Vesecká, která s námi měla na programu jógu. Při této činnosti nás natáčela kamerka společně s paní Veseckou, která pomocí anglického jazyka domlouvala zahraničním studentům, aby cvičili s námi. Na konci pilného cvičení se naším dalším úkolem stalo znovu sestavení skupin se zahraničními studenty a dokončení nového zadání jménem Evropský vlak, ve kterém šlo o rozdělení, s kým bychom jeli ve vlaku a s kým naopak ne.

Poslední den jsme společně zhodnotili a porovnali výstupy virtuální mobility. Naplánovali jsme, jakým způsobem se společně zapojíme do kampaně ErasmusDays a společně zpracovali krátké video o sociálních problémech v Evropě. Pak už jsme se jen rozloučili s nadějí, že se v budoucnu budeme moci setkat opravdově a ne jen virtuálně. Nicméně byly to tři dny nabité zážitky, jazykové komunikace, her a plnění úkolů a parádně jsme si je užili.