Po téměř dvou letech se nám opět podařilo vyslat studenty na dvoutýdenní zahraniční stáž. Kvůli brexitu jsme naši dlouholetou partnerskou organizaci ADC London vyměnili za ADC Dublin. Organizačně je to změna minimální, avšak realizace stáží v zemi mimo EU je v tuto chvíli s ohledem na potřebu víza komplikované a v budoucnu již bohužel nebude ani možné. Život je změna, a tak od letošního roku budeme vysílat praktikanty do Irska místo do Velké Británie.

Dne 5. 12. 2021 se žáci vypravili na cestu za doprovodu Mgr. Vojtěcha Kačera. Po příletu se ubytovali v hostitelských rodinách. Druhý den ráno se z pohodlí svého nového domova připojili na online úvodní schůzku s paní Šibalovou z ADC College, při které se seznámili s praktickými informacemi o praxi a pracovním i běžném životě v Dublinu.

První pracovní den ve firmách byl pro praktikanty dobrodružný, protože počasí jim ukázalo svou nevlídnou tvář a větrná bouře zasáhla celé město. Místní doprava byla omezená a v některých firmách byl zaveden home-office. Žáci ale vše statečně zvládli a další dny praxe již proběhly standardně. Dva týdny mohli získávat nové dovednosti při práci v organizacích zaměřených na administrativu, marketing, obchod s nemovitostmi, či právní agendu. O víkendu a po práci měli samozřejmě čas prozkoumat Dublin a jeho okolí. Celý pobyt uběhl jako voda a po certifikaci v ADC, která také proběhla online, se žáci v sobotu 18. 12. 2021 v pořádku vrátili domů. Zasloužený certifikát v papírové podobě, dokládající jejich zahraniční zkušenost, jim bude předán ve škole.