Dvanáct žáků 2. ročníku odletělo dne 1. 5. 2023 do Španělska, kde naši školu reprezentovali v projektu Pro zdravou Evropu. Setkání se samozřejmě zúčastnili i zahraniční partneři z Německa a Kréty. Program setkání byl opravdu rozmanitý, v průběhu týdne se v partnerské škole uskutečnily se prezentace o naší škole, Příbrami a České republice, seznámení s kulturou v Puerto Real i sportovní aktivity.

Dále byly na programu workshopy, všichni žáci si sami uvařili výborný oběd a po něm si zatančili flamenco. Tématem projektu kromě sortu i ekologie, a tak si účastníci vyzkoušeli tvoření z recyklovaného materiálu a poté actionbound v Cadizu a užili si i chvíle u moře.

Páteční dopoledne patřilo sportovním aktivitám na cadizské univerzitě. Aktivity připravili studenti pedagogické fakulty. Na samý závěr ještě všichni společně navštívili festival v Jerezu a pak už je čekala jen krkolomná cesta přes Londýn, ale nakonec šťastný návrat domů. Projekt tímto setkáním končí, ale věříme, že i v budoucnu se nám podaří na úspěšnou spolupráci se zapojenými školami navázat.