V pondělí 13. 3. 2023 vyjelo 12 žáků 2. C v doprovodu Ing. Martiny Vlasaté a Mgr. Markéty Bambasové na projekt partnerství s názvem Pro zdravou Evropu. Vlakem vycestovali do partnerské školy BBS v Idaru-Obersteinu. Tam se k nim připojili ještě žáci ze Španělska a Kréty. V úterý ráno po snídani je čekaly seznamovací aktivity ve škole a prezentace o zemi a městě, odkud pocházejí, a o škole, ve které studují. Odpoledne se vyběhli seznámit s městem, učitelé po prohlídce města navštívili muzeum polodrahokamů.

Dne 15. 3. projektová skupina navštívila historické město Trier. Dopoledne si zahráli bowling a odpoledne absolvovali prohlídku města, průvodci byli pro naše žáky kamarádi z Německa.

I v dalších dnech byl připraven pestrý program – únikovka na téma zdravý životní styl, workshop s názvem Our future další sportovní aktivity. Na závěr celého týdne se žáci společně vydali do Mainzu, po prohlídce historického centra se vydali na cestu domů. Věříme, že si pobyt v Německu žáci i kolegyně užili a nasbírali spoustu nových zkušeností.